email: lenka.poul@gmail.com Mobil: +421 910 933 392

Meno návrhára: Lenka Poulová

Mladá módna návrhárka pôsobiaca na slovenskej módnej scéne od roku 2010.

Vo svojej tvorbe sa špecializuje na návrhy originálnych a jedinečných kabátov a doplnkov. Ako primárny materiál vystupuje a dominuje pravá koža a kožušiny vyrobené v rôznych farebných prevedeniach, možnej úprave povrchu i potlače. Všetky modely sú solitery, kože sú zákazkovo ručne robené, farbené a upravované.

Koža ako fascinujúci materiál dokonalý vo svojej nedokonalosti, vždy unikátna a jedinečná. Nestarne a ostáva navždy trendy.

„Kožené kabáty by Lenka Poulová“ sú vždy veľmi ženské so zreteľom na vyzdvihnutie dámskych kriviek, s dôrazom na detail a súčasne so štipkou provokácie. Neodmysliteľnou súčasťou jej kolekcií sú vždy detailne prepracované modely s prvkami rebélie, punku/rocku a historizujúcich vojenských uniforiem. V kontraste s tým však rovnako elegantné modely s použitím luxusných kožušín Vás prenesú do éry obdobia cárskeho Ruska.

Štyri charakteristické črty mojej tvorby:

1.       Punk-rock elegance

Nosný motív vychádza z punk-rockovej kultúry, avšak pretransformovanej do rafinovanej elegancie s dôrazom na kovové doplnky (reťaze, zipsy, nity, kovové gombíky). Prevažujúca farba tejto časti kolekcie je „večne živá“ čierna.

2.       Military

Výrazný prvok inšpirovaný vojenskými uniformami, historickými frakmi, kde dominantným prvkom sú strihy, zapínania, kovové doplnky a historické gravírované kovové gombíky. To všetko samozrejme zakomponované do 21.storočia a trendom tejto doby

3.       Luxury

Nosný motív spočíva v jednoduchších strihoch vzhľadom na dominanciu použitia unikátnych koží.  Výrazným prvkom sú exkluzívne teľacie kože s laserovou úpravou chlpu a rôznymi vzormi potlače a gravírovaním.

4.       Feminine

Kolekciu uzatvára posledná časť vyzdvihujúca ženskosť a noblesu.  Zimné modely s použitím luxusných kožušín, ktoré sú znakom exkluzivity už po stáročia,  v modernom prevedení. Modely sú dopĺňané aj kožušinovými doplnkami.

Základné informácie o mne a mojej značke:

Myšlienka navrhovania kožených kabátov vznikla v roku 2009, kedy som si navrhla svoj prvý vlastný vysnívaný kabát a odvtedy sa tvorba nových modelov stala mojou vášňou. Koža ma vždy fascinovala svojou dokonalosťou vo svojej nedokonalosti.  Nikdy nenájdete rovnakú kožu, je to unikátny materiál, vždy iný a jedinečný. Koža nestarne a ostáva navždy trendy. Vo svojej tvorbe sa špecializujem na návrhy originálnych a jedinečných kabátov a doplnkov, kde ako primárny materiál dominuje už spomínaná pravá koža a kožušiny vyrobené v rôznych farebných prevedeniach, možnej úprave povrchu a potlače. Všetky modely sú solitery, kože sú zákazkovo ručne robené, farbené a upravované.